Święto Niepodległości w Gminie Czorsztyn

Mszą świętą o godz. 11.30 w kościele w Kluszkowcach rozpoczęły się tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Gminie Czorsztyn. Po mszy świętej mieszkańcy, władze gminy i poczty sztandarowe: Ochotniczych Straży Pożarnych, oddziałów Związku Podhalan w Kluszkowcach i Maniowach, szkół oraz Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich przemaszerowały pod kamienny obelisk Orła Polskiego w Kluszkowcach.

Obchody rozpoczęto od hymnu państwowego, który odegrała orkiestra dęta z Maniów pod batutą Stanisława Wojtaszka. Po okolicznościowych przemówieniach wójta gminy Tadeusza Wacha oraz dyrektora Gminnego Centrum Kultury Artura Majerczaka Apel Poległych odczytał dr Przemysław Stanek. Po apelu nastąpiło uroczyste złożenie przez delegacje reprezentujące instytucje i organizacje gminne kwiatów pod pomnikiem poświęconym mieszkańcom gminy poległym za wolność i niepodległość.

Obchody święta niepodległości zakończono występem młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kluszkowiec oraz występem laureata III Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej – Konrada Bańkosz ze Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych. 

Fot. Urząd Gminy Czorsztyn, Beata Niewiadomska – Bochnak

Shares

Mecenasi portalu: