Previous
Next

Opera na zamku w Czorsztynie

Opera na zamku w Czorsztynie fot. Wojciech Piech

13 sierpnia 2021 na dziedzińcu zamku w Czorsztynie odbyła się 3. edycja Opery „Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda” K. Kurpińskiego. Wydarzenie na które wstęp był wolny, ale ograniczony ze względu na obowiązujące obostrzenia dotyczące imprez plenerowych obejrzało blisko 250 osób – turystów i mieszkańców okolicznych miejscowości.

Przybyłych na operę przywitał organizator wydarzenia Tomasz Hamerski prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pienny”, a imprezę poprowadził Piotr Gąsienica. W klimat opery wprowadziła natomiast zgromadzonych na dziedzińcu zamku kustosz Muzeum Pienińskiego w Szlachtowej Barbara Węglarz.

Opera na zamku w Czorsztynie fot. Beata Niewiadomska-Bochnak

Wydarzenie które turyści i mieszkańcy okolicznych miejscowości mogli obejrzeć w piątek 13 sierpnia nie powstałoby bez udziału kilkudziesięciu osób. W tym gronie znaleźli się: Agnieszka Kreiner (dyrygent), Błażej Peszek (reżyser) i Tatrzańska Orkiestra Kameralna. W operze wystąpili: Ewa Walkowska, Maria Złotek, Krzysztof Michalski, Klaudiusz Leśniak, Michał Czok. W role duchów i upiorów wcieliły się: Alicja Mastalska, Zofia Szczepaniak, Aleksandra Mastalska, Natalia Ciesielka – młodzi artyści z Centrum Artystycznego i Terapeutycznego „Muzyczny Przystanek” .

Organizatorem wydarzenia, które otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pienny”.

Opera na zamku w Czorsztynie fot. Beata Niewiadomska-Bochnak

Fot. Wojciech Piech i Beata Niewiadomska – Bochnak

Shares

Mecenasi portalu: